Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Rację ma i jeden i drugi. Cytat o piramidzie i cytat chyba Seneki są bardzo wymowne. Jednego dnia pasują do naszych odczuć drugiego już nie. Człowiekiem kierują emocje.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rację ma i jeden i drugi. Cytat o piramidzie i cytat chyba Seneki są bardzo wymowne. Jednego dnia pasują do naszych odczuć drugiego już nie. Człowiekiem kierują emocje. 
Po co nam więc emocje, wyluzować, przeczekać i zaatakować. W polityce trzeba być cynikiem, kłamcą. Nie można ulegać emocjom ani tych emocji nie wolno ukazywać, nie mówiąc już o jakimkolwiek uczuciu.  Ale współczucie i troskę należy okazywać na każdym kroku, tak gra. Niech sie więc kręci ten cyrk. Zarówno tu jak i tam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~filozofia trudna nauka~   Wystarczy filozofowi wręczyć np. łopatę i zlecić fizyczne zadanie do wykonania i natychmiast  mamy odpowiedź czy to jest prawdziwy filozof ,czy też zwykły cwaniak i nierób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~filozofia trudna nauka~   Wystarczy filozofowi wręczyć np. łopatę i zlecić fizyczne zadanie do wykonania i natychmiast  mamy odpowiedź czy to jest prawdziwy filozof ,czy też zwykły cwaniak i nierób.
  Myślę, że każdy filozof poradził by sobie z łopatą. Może by podszedł do tematu bardziej filozoficznie czyli naukowo, myśląc jak wykonać prace najmniejszym nakładem sił a jednocześnie żeby ona była wydajna, efektywna i zgodna z postawionym mu zadaniem. Każdy człowiek jest umysłowy i fizyczny. Muskuły bez umysłu? Umysł bez muskuł? Trudno to sobie wyobrazić.Zatem, jedno z drugim powinno współpracować, a nie konkurować. Każdy z nas ma TALENT, umysłowy albo fizyczny, tylko nie kazdy potrafi dostrzec równowartość pomiędzy nimi. Ktoś zrobił drogę po której codziennie jeździmy i ktoś wymyślił sposób by z beznamiętnego ''machania łopatą'' były pieniądze. Szanujmy fizoli i gryzipiórków. Jedni bez drugich nie dali by rady i vice-versa. Komentarze udowadniające wyższość jednych nad drugimi świadczą tylko o czyjejś zawiści, braku rozumu lub złośliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na świecie istnieją jeszcze tzw. pragmatycy stojący realnie na ziemi ,tu i teraz a nie w urojonych światach filozoficznych rozważań typu -co by to było gdyby nie było. Pragmatycy nie dający się dymać filozoficznymi dyrdymałami są jak widać dla filozofów  zawistnymi ,złośliwymi,bezrozumnymi typami. Jak mawiali starsi ludzie. cytat. Wśród głodnych nie znajdziesz ani jednego filozofa.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na świecie istnieją jeszcze tzw. pragmatycy stojący realnie na ziemi ,tu i teraz a nie w urojonych światach filozoficznych rozważań typu -co by to było gdyby nie było. Pragmatycy nie dający się dymać filozoficznymi dyrdymałami są jak widać dla filozofów  zawistnymi ,złośliwymi,bezrozumnymi typami. Jak mawiali starsi ludzie. cytat. Wśród głodnych nie znajdziesz ani jednego filozofa.  
Tak pragmatycy nie dają się dymać filozofom. Pragmatycy realistycznie oceniają  rzeczywistość, liczą się z konkretnymi możliwościami i podejmują działania , które gwarantują  im skuteczność. Mimo wszystko Pragmatyzm jest system filozoficznym, którego podstawowym elementem jest pragmatyczna teoria prawdy, uzależniająca prawdziwość tez od praktycznych skutków, przyjmująca praktyczność za kryterium prawdy. Pragmatyzm przyjmuje wynikające z przyjmowania tez skutki i ich użyteczność za kryterium prawdy. ​ Przypuszczam ,że pragmatyk kieruje się tylko dobrem swoim ,nie jest egoistą,polega to na tym ,że nie bierze kredytów z banku ,tylko bardzo oszczędza ,fundusze ,które potem posiada wydaje na konkretną inwestycje np.dom .po latach można ocenić ...ten człowiek nie lubi się lansować ,nie interesują go metki na garniturach,i nowe samochody ,żyje skromnie ,ale nie biednie...z drugiej jednak strony ....kieruje się też dobrem innych...bo nie zanosi w zębach prawie całej swojej pensji do banku ,i jak już zbuduje dom, swoją pensję przeznacza na różne cele ,które prowadzą do wzrostu gospodarczego!   Znasz  może jakiś pragmatyków w Janowie ?.  Co do głodnych filozofów, myślę , że znajdę ich prędzej jak głodnych polityków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak pragmatycy nie dają się dymać filozofom. Pragmatycy realistycznie oceniają  rzeczywistość, liczą się z konkretnymi możliwościami i podejmują działania , które gwarantują  im skuteczność. Mimo wszystko Pragmatyzm jest system filozoficznym, którego podstawowym elementem jest pragmatyczna teoria prawdy, uzależniająca prawdziwość tez od praktycznych skutków, przyjmująca praktyczność za kryterium prawdy. Pragmatyzm przyjmuje wynikające z przyjmowania tez skutki i ich użyteczność za kryterium prawdy. LINK https://www.google.pl/search?q=Pragmatyzm+jest+systemem+filozoficznym,+kt%C3%B3rego+podstawowym+elementem+jest+pragmatyczna+teoria+prawdy,+uzale%C5%BCniaj%C4%85ca+prawdziwo%C5%9B%C4%87+tez+od+praktycznych+skutk%C3%B3w,+przyjmuj%C4%85ca+praktyczno%C5%9B%C4%87+za+kryterium+prawdy.+Pragmatyzm+przyjmuje+wynikaj%C4%85ce+z+przyjmowania+tez+sku&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwi4q_Cg99TKAhXk8nIKHccyCVMQBQgZKAA&biw=1920&bih=947 ​ Przypuszczam ,że pragmatyk kieruje się tylko dobrem swoim ,nie jest egoistą,polega to na tym ,że nie bierze kredytów z banku ,tylko bardzo oszczędza ,fundusze ,które potem posiada wydaje na konkretną inwestycje np.dom .po latach można ocenić ...ten człowiek nie lubi się lansować ,nie interesują go metki na garniturach,i nowe samochody ,żyje skromnie ,ale nie biednie...z drugiej jednak strony ....kieruje się też dobrem innych...bo nie zanosi w zębach prawie całej swojej pensji do banku ,i jak już zbuduje dom, swoją pensję przeznacza na różne cele ,które prowadzą do wzrostu gospodarczego! LINK https://www.google.pl/search?q=+pragmatyk+kieruje+si%C4%99+tylko+dobrem+swoim+,nie+jest+egoist%C4%85,polega+to+na+tym+,%C5%BCe+nie+bierze+kredyt%C3%B3w+z+banku+,tylko+bardzo+oszcz%C4%99dza+,fundusze+,kt%C3%B3re+potem+posiada+wydaje+na+konkretn%C4%85+inwestycje+np.dom+.po+latach+mo%C5%BCna+oceni%C4%87+...ten+cz%C5%82owiek+nie+lubi+si%C4%99+l&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=y3auVtb6IunjywOSgbGoBQ   Znasz  może jakiś pragmatyków w Janowie ?.  Co do głodnych filozofów, myślę , że znajdę ich prędzej jak głodnych polityków.
Jak widzę to potrafisz tylko kopiować i wklejać oklepane teksty z internetu . Wnioskuje że sam niczego nie potrafisz stworzyć czy też napisać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widzę to potrafisz tylko kopiować i wklejać oklepane teksty z internetu . Wnioskuje że sam niczego nie potrafisz stworzyć czy też napisać.
Normalnie mnie zawstydziłeś. Kopiowanie i wklejanie nie jest jednak  moją najmocniejszą stroną. Czy potrafię coś stworzyć i napisać ?. Stwórcą nie jestem, a kilka razy coś mi się w życiu udało. Ponowię pytanie, czy znasz jakichś pragmatyków w Janowie Lubelskim ?. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest ich setki a nawet tysiące tylko ty jakoś niedowidzisz. Albo narcyzm nie pozwala ci abyś lepszych od siebie zauważył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest ich setki a nawet tysiące tylko ty jakoś niedowidzisz. Albo narcyzm nie pozwala ci abyś lepszych od siebie zauważył.
Setki i tysiące to jest siła!!!!!!. Myślę też, że są setki i tysiące lepszych ode mnie, których widzę i szanuję. Sądzę, że każdy człowiek ma jakąś dziedzinę w której  jest mocny.   Narcyzm  ? hm.............. nie myślałem o tym. Jest zapisane, " kochaj bliźniego, jak siebie samego"  czy to nie trafia w sedno?. Jak sadzisz czym są Twoje kompleksy?. może właśnie urażonym narcyzmem. Jeżeli Twój narcyzm wziął górę na moim, wówczas  nie wybaczysz mi tej zniewagi. Nie powinnyśmy mówić dobrze o sobie, wówczas ludzie będą mieli o nas dobre zdanie. Wiem, że mówienie o sobie dobrze działa na innych jak czerwona płachta na byka. Jeżeli natomiast to samo wypowie  ktoś inny, to właśnie na to czeka narcyzm, który udaje skromność.I tutaj mam przewagę  ponieważ część z tych setek i tysięcy stara się aby mnie zdyskredytować jak człowieka zarozumiałego.  Może  w Twoim posądzeniu mnie o narcyzm jest dużo prawdy?. , może  jestem tak jak mityczny Narcyz i zakochana w nim nimfa Echo skazany na szeroko pojętą alienację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest ich setki a nawet tysiące tylko ty jakoś niedowidzisz. Albo narcyzm nie pozwala ci abyś lepszych od siebie zauważył.
Setki i tysiące to jest siła!!!!!!. Myślę też, że są setki i tysiące lepszych ode mnie, których widzę i szanuję. Sądzę, że każdy człowiek ma jakąś dziedzinę w której  jest mocny.   Narcyzm  ? hm.............. nie myślałem o tym. Jest zapisane, " kochaj bliźniego, jak siebie samego"  czy to nie trafia w sedno?. Jak sadzisz czym są Twoje kompleksy?. może właśnie urażonym narcyzmem. Jeżeli Twój narcyzm wziął górę na moim, wówczas  nie wybaczysz mi tej zniewagi. Nie powinnyśmy mówić dobrze o sobie, wówczas ludzie będą mieli o nas dobre zdanie. Wiem, że mówienie o sobie dobrze działa na innych jak czerwona płachta na byka. Jeżeli natomiast to samo wypowie  ktoś inny, to właśnie na to czeka narcyzm, który udaje skromność.I tutaj mam przewagę  ponieważ część z tych setek i tysięcy stara się aby mnie zdyskredytować jak człowieka zarozumiałego.  Może  w Twoim posądzeniu mnie o narcyzm jest dużo prawdy?. , może  jestem tak jak mityczny Narcyz i zakochana w nim nimfa Echo skazany na szeroko pojętą alienację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Setki i tysiące to jest siła!!!!!!. Myślę też, że są setki i tysiące lepszych ode mnie, których widzę i szanuję. Sądzę, że każdy człowiek ma jakąś dziedzinę w której  jest mocny.   Narcyzm  ? hm.............. nie myślałem o tym. Jest zapisane, " kochaj bliźniego, jak siebie samego"  czy to nie trafia w sedno?. Jak sadzisz czym są Twoje kompleksy?. może właśnie urażonym narcyzmem. Jeżeli Twój narcyzm wziął górę na moim, wówczas  nie wybaczysz mi tej zniewagi. Nie powinnyśmy mówić dobrze o sobie, wówczas ludzie będą mieli o nas dobre zdanie. Wiem, że mówienie o sobie dobrze działa na innych jak czerwona płachta na byka. Jeżeli natomiast to samo wypowie  ktoś inny, to właśnie na to czeka narcyzm, który udaje skromność.I tutaj mam przewagę  ponieważ część z tych setek i tysięcy stara się aby mnie zdyskredytować jak człowieka zarozumiałego.  Może  w Twoim posądzeniu mnie o narcyzm jest dużo prawdy?. , może  jestem tak jak mityczny Narcyz i zakochana w nim nimfa Echo skazany na szeroko pojętą alienację.
No i sam sobie odpowiedziałeś . oby tak dalej. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i sam sobie odpowiedziałeś . oby tak dalej. :)
Tak i nie, to zależy wszystko od tego jaki masz stosunek do samego siebie i jak w tym wszystkim spostrzegasz rzeczywistość. . Strasznie rozległy temat i inna przestrzeń. Cieszę się, że mogłem zamienić z Tobą kilka zdań. :) .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Janowie jest jeden Narcyz który zawładnął gminą. Reszta kwiatków przy nim nie urośnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Janowie jest jeden Narcyz który zawładnął gminą. Reszta kwiatków przy nim nie urośnie.
A któż to jest tym kwiatem w gminie?????.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Janowie jest jeden Narcyz który zawładnął gminą. Reszta kwiatków przy nim nie urośnie.
Oj.tam - oj tam . Narcyz to ciekawy kwiatek potrafi ciągnąć substancje z różnych gruntów politycznych , czasem nawet podlany ostro clear-em  wyrasta nam z mównicy  rozrzucając swoje urocze polityczne płatki. Można by nawet przypuszczać że gdyby nie stałe  zasilanie i symbioza clear-em zmarniał by nam kwiatuszek i nie rósł nam już kilkanaście lat w tej samej doniczce  i może jakiś inny kwiatek zajmowałby doniczkę. A jak wiadomo każdy nowy kwiatek to zagadka.co do wymagań pokarmowych i środowiska ,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj.tam - oj tam . Narcyz to ciekawy kwiatek potrafi ciągnąć substancje z różnych gruntów politycznych , czasem nawet podlany ostro clear-em  wyrasta nam z mównicy  rozrzucając swoje urocze polityczne płatki. Można by nawet przypuszczać że gdyby nie stałe  zasilanie i symbioza clear-em zmarniał by nam kwiatuszek i nie rósł nam już kilkanaście lat w tej samej doniczce  i może jakiś inny kwiatek zajmowałby doniczkę. A jak wiadomo każdy nowy kwiatek to zagadka.co do wymagań pokarmowych i środowiska ,
DOBRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam  Ryszard
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj.tam - oj tam . Narcyz to ciekawy kwiatek potrafi ciągnąć substancje z różnych gruntów politycznych , czasem nawet podlany ostro clear-em  wyrasta nam z mównicy  rozrzucając swoje urocze polityczne płatki. Można by nawet przypuszczać że gdyby nie stałe  zasilanie i symbioza clear-em zmarniał by nam kwiatuszek i nie rósł nam już kilkanaście lat w tej samej doniczce  i może jakiś inny kwiatek zajmowałby doniczkę. A jak wiadomo każdy nowy kwiatek to zagadka.co do wymagań pokarmowych i środowiska ,
Właśnie tak, dokładnie, tak myślałem, tak jak mówisz, własnie tak, o tak dokładnie. Dziękuję. Czas pomyśleć aby zmienić doniczkę. Tak mówią starsze gospodynie, że jak kwiat urośnie, to należy go przesadzić w większą bo sie dusi. A narcyz to jest cebulkowaty?.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z przesadzaniem kwiatuszka czasem bywa tak że w nowej większej doniczce trzeba dzielić grunt z innymi bardziej ekspansywnymi roślinkami i gdy już się przegra walkę z konkurencją w nowej dużej donicy o substancje odżywcze to pragnie się powrotu do zacisza tej starej i ciasnej doniczki która najczęściej ma już zasadzony nowy kwiatuszek ,czasem nawet nowego narcyza .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z przesadzaniem kwiatuszka czasem bywa tak że w nowej większej doniczce trzeba dzielić grunt z innymi bardziej ekspansywnymi roślinkami i gdy już się przegra walkę z konkurencją w nowej dużej donicy o substancje odżywcze to pragnie się powrotu do zacisza tej starej i ciasnej doniczki która najczęściej ma już zasadzony nowy kwiatuszek ,czasem nawet nowego narcyza .
Czyli aby być przesadzonym należy wcześniej urosnąć. Jak już jesteś duży i Cie przesadzą, to możesz  być przesadzony na minę i wówczas będziesz wysadzony.  Kurcze trudny temat z tym przesadzaniem, doborem doniczek i substancji odżywczy. Jedno nasuwa się pytanie, kto podlewa?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...